Czy drzwi antywłamaniowe są warte zakupu?

Drzwi antywłamaniowe szybko zyskują popularność w całej Polsce, a niezliczeni właściciele domów inwestują w bezpieczeństwo swoich domów, kupując drzwi antywłamaniowe . Można się jednak zastanawiać, czy naprawdę warto zainwestować w drzwi antywłamaniowe. Jeśli zastanawiasz się nad dokonaniem zakupu, czytaj dalej, aby odkryć liczne zalety drzwi antywłamaniowych i dowiedzieć się, jak wybrać takie, które naprawdę sprosta wyzwaniu.

Zalety drzwi antywłamaniowych

Oczywiście podstawową funkcją i urokiem drzwi antywłamaniowych jest to, że zwiększają bezpieczeństwo Twojego domu. Wysokiej jakości drzwi antywłamaniowe sprawią, że przestępcy prawie nie będą mogli dostać się do twojego domu. W rzeczywistości nawet pojawienie się drzwi bezpieczeństwa odstraszy przestępców, ponieważ rozumieją wysiłek i hałas związany z przełamaniem drzwi bezpieczeństwa i zamiast tego zwrócą swoją uwagę na łatwiejsze cele. Biorąc pod uwagę fakt, że każdego roku w Australii odnotowuje się ponad 200 000 włamań, a 70% najeźdźców weszło frontowymi drzwiami, ma sens jak najlepiej zabezpieczyć je. Kupując drzwi antywłamaniowe, musisz upewnić się, że spełniają one australijskie normy AS 5039 i 5040, aby zapewnić całkowity spokój.

Oprócz bezpieczeństwa, drzwi antywłamaniowe mogą również poprawić efektywność energetyczną Twojego domu . Ekrany zabezpieczające zapewniają podobny efekt jak przyciemnianie szkła, potencjalnie redukując nagrzewanie się słoneczne nawet o 50%. Przepuszczalna siatka pozwala również na wdmuchiwanie do domu orzeźwiającego chłodnego powietrza bez łatwego dostępu do domu dla oszustów, a tym samym zmniejsza ogólne zapotrzebowanie na klimatyzację. W upalnym klimacie Australii ta dodatkowa korzyść z pewnością pomoże obniżyć rachunki za energię!

Dobrze zaprojektowane drzwi antywłamaniowe mogą również dodać odrobinę minimalistycznego stylu do Twojego domu, w przypadku klasycznej siatki. Renomowane firmy zajmujące się drzwiami antywłamaniowymi będą w stanie zapewnić różnorodną gamę wzorów drzwi antywłamaniowych, w tym drzwi diamentowe, zabytkowe, kolonialne, a nawet z elementami szklanymi, które pozwalają na różnorodne wzory i konfiguracje projektowe. Bez względu na kolorystykę domu lub własną estetykę, drzwi antywłamaniowe mogą być zaprojektowane tak, aby uzupełniać i ulepszać wygląd zewnętrzny domu.

Jeśli lubisz zostawiać otwarte drzwi w upalne lato, drzwi antywłamaniowe zapewniają również pewien stopień prywatności, dzięki czemu przechodnie nie mają wyraźnego widoku na Twój dom. Dodatkowo, podobnie jak zwykłe moskitiery, drzwi antywłamaniowe również zapobiegają przedostawaniu się owadów, takich jak muchy i komary, a jednocześnie pozwalają cieszyć się chłodną bryzą z zewnątrz. W wietrzne dni zanieczyszczenia, takie jak liście i piasek, mogą być również trzymane na dystans dzięki drzwiom antywłamaniowym.

Wreszcie, drzwi antywłamaniowe mogą również zwiększyć wartość domu, jeśli zdecydujesz się na odsprzedaż w przyszłości. Dodatkowa funkcja sprawi, że dom będzie bardziej atrakcyjny dla potencjalnych nabywców, którzy szukają bezpiecznego miejsca do nazwania domem.

 

Wybór odpowiednich drzwi antywłamaniowych dla siebie

Aby zapewnić wymaganą ochronę, kupowane drzwi antywłamaniowe muszą być wykonane w wysokim standardzie. Tanie drzwi antywłamaniowe wykorzystują gumowy lub plastikowy klin do uszczelnienia ekranu w ościeżnicy. Można to jednak łatwo poruszyć po uderzeniu, zapewniając niewielkie bezpieczeństwo twojego domu. Zamiast tego wysokiej jakości drzwi antywłamaniowe są mocno przymocowane do ościeżnicy za pomocą siatki wkręconej w ościeżnicę, zapewniając większą odporność na uderzenia.

Wybrane drzwi antywłamaniowe powinny być również wykonane z najwyższej jakości materiałów, aby wytrzymać uderzenia. Ozdobne drzwi lub moskitiery wykorzystują nylonową siatkę, którą łatwo przebić lub przeciąć. Wysokiej jakości drzwi ekranowe są zwykle zbudowane z siatki ze stali nierdzewnej, co czyni je niezwykle trudnymi do przebicia. Kupując drzwi z moskitierą, upewnij się, że siatka nie jest wykonana z aluminium, tańszej i słabszej alternatywy dla stali nierdzewnej, ponieważ oba materiały do ​​złudzenia przypominają.

Zawsze lepiej jest mieć drzwi antywłamaniowe wykonane na zamówienie, ponieważ jeśli drzwi są zainstalowane kilka milimetrów dalej, nie będą spełniać australijskich standardów. Jeśli chodzi o wybór odpowiednich drzwi antywłamaniowych, skonsultuj się z wiodącym dostawcą i instalatorem drzwi antywłamaniowych, który może udzielić fachowych zaleceń.